Od 1.01.2015 roku
Wydawnictwo „Karpaty”
nie prowadzi bezpośredniej sprzedaży magazynowej i internetowej.
Prosimy nabywać nasze publikacje u przedstawiciela handlowego „Karpat” firmy Cartographica s.c. (strona Kontakt) lub w jej sklepie internetowym – kartografia.krakow.pl.

Szukaj

Wydawnictwo KARPATY - Andrzej Łączyński

Adres do korespondencji:
30-043 Kraków, ul.Biernackiego 17/39
tel: stacjonarny - zlikwidowany
kom: komórkowy - zlikwidowany
mail: biuro@kartografia.krakow.pl

TEMATYKA: Kraków

MINIATURY Z KODEKSU BALTAZARA BEHEMA

KODEKS BALTAZARA BEHEMA powstał w latach 1502–1505 i jest iluminowanym rękopisem na pergaminie. Zawiera odpisy przywilejów i statutów miasta Krakowa, m.in. dokument lokacyjny miasta z 1257 roku i statuty oraz przysięgi kilkunastu cechów krakowskich. Kodeks został wręczony przez Behema krakowskiej radzie miejskiej w 1505 roku i służył władzom Krakowa do końca XVIII wieku jako księga praw miejskich. W 1825 roku został przekazany do Biblioteki Jagiellońskiej i stanowi jeden z najcenniejszych rękopisów w jej zbiorach.

Album zawierający reprodukcje wszystkich iluminacji znajdujących się w Kodeksie. Są to scena „Ukrzyżowanie” i 26 średniowiecznych miniatur o tematyce cechowej i kupieckiej. Reprodukcje wykonane przez znanego fotografika Janusza Podleckiego są uzupełnione wstępem z historią powstania Kodeksu oraz opisami wszystkich iluminacji opracowanymi przez Marcina Fabiańskiego. Teksty zamieszczone są w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim.

Tłumaczenia: Jadwiga Piątkowska (język angielski) i Jacek Kowalski (język niemiecki).

ISBN: 83-88553-02-X

ZAJRZYJ DO ŚRODKAliczba stron: 72
format: 23,5 x 22,1 cm
oprawa: twarda, foliowana
Książka wielojęzyczna:
  • Polsko–Angielsko–Niemiecki/
cena internetowa Cartographica: 21.00 zł
cena rynkowa: 39.00 zł

Opracowanie Prekursor